Ölüm kapıyı çalsaydı ben neleri yapmak isterdim. Gelecege bakis.

Ölmeyeceğimizi, hatta hep bu dünyada kalacağımızı düşünür ona göre yaşarız demi!  Oysaki kainatın yaratıcısı her nefis ölümü tadacaktır diyor.

Yazmış olduğum bu yazı hoşunuza gitmedi değil mi ? Gereksiz olduğunu, saçma olduğunu düşündünüz.Ama bilmediğimiz birşey var ölecek gibi yaşamıyoruz !

Sevmek sevilmek
Sevmek sevilmek

Bu zamana kadar kaç kişinin kalbini kırdığınızın hesabını yaptınız mı ? veya kaç kere kul hakkına girdiğinizi düşündünüz mü ? Hep ölümün yaşlanınca olacağını düşünürüz hatta emekli olup hacılığa giderim bütün günahlarımı affettiririm felan diyede hesap da yaptık değil mi ? Birisi öldüğünde ona gelen ölümün bir gün bizimde kapımızı çalacağının hesabını yapmadık.

Gelin şöyle bir tiyatro oynayalım. Tiyotronun konusu ölümünüz, oyuncu ise sizsiniz.Gözlerinizi kapatın ve tiyatroyu başlatın ;

Rolünüz aslında çok basit

Anlamlı Sözler, Manalı sözler, Kısa Anlamlı Sözler, Güzel Sözler,

Aradığınız konunun ilk harfini tıklayarak ilgili anlamlı sözlere ulaşabilirsiniz.


A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  İ  K  L  M  N  O  P  R  S  Ş  T  U  Ü  V  Y  Z 

çünkü öldünüz ! peki neye pişmanlık duyardınız yani keşke ölmeseydim de neleri neleri yapardım derdiniz bunların hayalini kurun ama inanarak yapın yani rolünüze girin konsantre olun. Kötü bir durum değil mi çünkü yaşadığınız an öldüğünüzü düşünüyorsunuz.

Şuan bu yazıları okurken yanınızda olan kişinin (varsa) kalbini hiç kırdınız mı acaba çünkü öldüğünüzde o kişi mahşerde sizden şikayetçi olacak. Hani hep ertelediğiniz eşinizle oturup baş başa yemek yeme hayaliniz var ya işte artık o olmayacak, şu işlerimi yoluna koyayım da annemin yanına gidip bir elini öpeyim derdiniz ya artık oda olmayacak annenizi bir daha göremeyeceksiniz hayır duasını alıp ellerinden öpemeyeceksiniz çünkü öldünüz !

Ölümün hayalini kurmak, öldüğünüzü düşünmek, kendinizi mezarda sorguda düşünmek size zor gelsede bunlar olacak ve en çok hep ertelediğiniz şeyler için pişman olacaksınız.Yaşım biraaz daha ilerlesin kapanırım şimdi açık giyineyim de, bu kot pantolon çok dar bütün vucut hatlarımı ortaya koyuyor farkındayım ama bu yaş da giymeyip de yaşlanınca mı giyeceğim, arasıra manitayla buluşup sarmaş dolaş olmuşum da ne olmuş….

Ne kadar çok demi avunmak için bahanelerimiz ve hepsinide ileriki yaşlarda düzelecek umudu ile erteleriz.Yarına garantimiz yokken modern islam ile kendimizi kandırırız.Evet evet yanlış duymadın modern islam hani kandırıyoruzya kendimizi eskiden bu yoktu şimdi bu var ne yapalım yani diye ! Camilerde hocalar vaaz verirken, televizyonda dini sohbetler yapılırken hep sıkılıp kanal değiştirdik of be hoca tamam biliyoz ne anlatıp duruyosun da dedik değil mi. Aslında hocaların anlatmak istediği size ölümün her an kapınızı çalacak olması ve buna hazırlıklı olmanız.

Eskiden yaşamış sahabelere bakın hepsi dini mükemmel derecesinde yaşamış olmasına rağmen hala cehennem korkusu yaşarlarmış.Şimdi cumadan cumaya gittiğimiz camiye, arasırada kıldığımız vakit namazlarına güveniriz.Ama ben iyi bir insanım kimse için kötülük düşünmem diyorsunuz değilmi. İşte en büyük hatamız kendimizi kusursuz görmemiz. Tabi arasıra sosyal medya üzerinde yaptığınız dini paylaşımlarıda sevap defterine yazıldı sanarız hatta ilahi dinleyerek cennetin yolunu yarıladığımızın hesabını yaparız.

Şeytanın en büyük hilesi kendisinin var olmadığına inandırmak mış !

Evet arkadaşım sende öleceksin belki bu yazımı okurken belki daha sonra ama bu dünyada yaşayıp da ölmüş tüm insanlar gibi sende öleceksin kendini hiç kandırma. O yüzden bırak hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamayı, bırak kendini kandırmayı dinimizin bize emrettiği gibi yaşa mahşerde anne evladından kaçacakken sen neye kime güveniyorsun !

Kalp kırmayı, kul hakkına girmeyi, fesatlığı bir kenara bırak ama herşeyden önemlisi kendini kandırmayı bırak oynadığınız tiyatroda pişman olduğun herşeye birgün pişman olmamak içi çabanı göster…