iPhone 6, iPhone 6 plus, iPhone 5,  iPhone 5S , iPhone 5c, iPhone 4s, iPhone 4 Kullanim kilavuzu

“İlk bakışta iPhone
Genel iPhone bilgisi

Bu kılavuz aşağıdaki modeller için iOS 8.4’ü anlatır:
iPhone 6


iPhone 6 Plus
iPhone 5s


iPhone 5c
iPhone 5
iPhone 4s
iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 5s

iPhone özellikleriniz ve uygulamalarınız, sahip olduğunuz iPhone modeline, konumunuza, kullandığınız dile ve operatörünüze bağlı olarak değişebilir. Bulunduğunuz bölgede hangi özelliklerin desteklendiğini öğrenmek için, bakınız: www.apple.com/tr/ios/feature-availability/.
Not:  Hücresel ağ üzerinden veri gönderip alan uygulamalar ve servisler ek ücretlere neden olabilir. iPhone servis planı ve ücretleri hakkında bilgi için operatörünüze danışın.
Aksesuarlar

Aşağıdaki aksesuarlar iPhone ile birlikte gelir:
Apple mikrofonlu kulaklık seti: Müzik ve video dinlemek ve telefon görüşmeleri yapmak için uzaktan kumandalı ve mikrofonlu Apple EarPods (iPhone 5 veya daha yenisi) veya uzaktan kumandalı ve mikrofonlu Apple kulaklıklarını (iPhone 4s) kullanın. Bakınız: Apple mikrofonlu kulaklık setini kullanma.


Bağlantı kablosu: iPhone’u eşzamanlamak ve şarj etmek amacıyla bilgisayarınıza bağlamak için Lightning – USB kablosunu (iPhone 5 veya daha yenisi) ya da 30 iğneli bağlayıcı – USB kablosunu (iPhone 4s) kullanın.


Apple USB güç adaptörü: iPhone’un pilini şarj etmek için Lightning – USB kablosu veya 30 iğneli bağlayıcı – USB kablosu ile birlikte kullanın.


SIM çıkarma aracı: SIM kart tepsisini çıkarmak için kullanın. (Bazı bölgelerde dahil değildir.)

“Çoklu dokunmatik (Multi-Touch) ekran

iPhone’u ve iPhone’daki uygulamaları kullanmak için gereksiniminiz olan tek şey birkaç basit harekettir (dokunma, sürükleme, kaydırma ve kıstırıp açma).


Düğmeler

Uyut/Uyandır düğmesi

iPhone’u kullanmadığınız zamanlarda kilitlemek için Uyut/Uyandır düğmesine basın. iPhone’un kilitlenmesi ekranı uyku durumuna geçirir, pilden tasarruf eder ve ekrana dokunduğunuzda bir şey olmasını engeller. Hâlâ telefonla veya FaceTime ile aranabilir ve mesajları, alarmları ve bildirimleri alabilirsiniz. Müzik de dinleyebilir ve ses yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus üzerinde Uyut/Uyandır düğmesi sağ taraftadır:
Daha eski iPhone modellerinde Uyut/Uyandır düğmesi üst kenardadır:
Bir iki dakika boyunca ekrana dokunmazsanız iPhone otomatik olarak kilitlenir. Zamanlamayı ayarlamak için, Ayarlar > Genel > Otomatik Kilit bölümüne gidin.
iPhone’u açma: Apple logosu gözükene dek Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutun.
iPhone’un kilidini açma: Uyut/Uyandır veya Ana Ekran düğmesine basın, sonra sürgüyü sürükleyin.
iPhone’u kapatma: Sürgü görünene kadar Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutun, sonra sürgüyü sürükleyin.
Ek güvenlik istiyorsanız, iPhone’un kilidinin açılması için parola gerektirebilirsiniz. Ayarlar > Touch ID ve Parola (Touch ID’li iPhone modelleri) veya Ayarlar > Parola (diğer modeller) bölümüne gidin. Bakınız: Veri korumasıyla parola kullanma.”
Alıntı Şuradan: Apple Inc. “iOS 8.4 İçin iPhone Kullanma Kılavuzu.” Apple Inc., 2015. iBooks.

Bu malzeme telif hakkı ile korunuyor olabilir.
iBooks Store’daki şu kitaba bir bakın: https://itun.es/nl/wNpj3.l