Fıkralar Tipik bir maço adam, çok hoş bir sarışınla evlenir ve nikahın hemen ardından

Fıkralar Maço

Ciftcinin biri komsu barda otumus deli gibi icerken arkadasi gelmiş ve “Hey, bu guzel gunde niye sarhoslar gibi oturup icki içiyorsun ki?” demis..

Ciftci : Bazi seyler vardır ki aciklanamaz…
Adam : Bu kadar kotu olan sey ne?
Ciftci : Bugun oturmus bizim inegi sagiyordum. Kova tam dolmustu ki sol ayagiyla bir tekme atti ve kova devrildi.

Adam : Tamam ama buna bu kadar uzulmeye degmez…
Adam : Sonra ne oldu?
Ciftci : Bende bir ip aldim ve sol ayagini yandaki direge bagladim…
Adam : Sonra ?
Ciftci : Tekrar oturdum sağmaya devam ettim . Kova tam dolmuştu ki sag ayagiyla bir tekme daha atti ve kova yine devrildi.
Adam : Yine mi?
Adam : Sonra ?
Ciftci : Bende baska bir ip alip sag ayagini da yandaki direge bagladim. Tekrar sagmaya basladim. Tam kova dolmustu ki aptal inek bu kez de kuyruguyla bir kova sutu devirdi..
Adam : Hmmm…
Adam : Sonra ne yaptin peki?
Ciftci : Bende baska bir ip aradim bulamiyinca da kemerimle inegin kuyrugunu tavana bagladim. Ve tam o sirada pantolonum dustu ve karim iceri girdi….
Bazi seyler vardir ki aciklanamaz…


Bir albay, bir er, bir yaşlı kadın ve bir de genc kız trende aynı kompartmanda yolculuk etmektedir. Tren bir tünele girip kompartman karardığı zaman, MUCUK bir öpücük sesi ve ardından ŞIIIRRRAAAAKK ! diye bir tokat sesi duyulur. Tünelden çıktıktan sonra yaşlı kadın “Aferin genç kıza. Nasıl yapıştırdı tokadı” diye düşünmekte ve kafasını sallamaktadır. Genc kız da “Zevksiz herif, bu morukta ne buldu ki, bi de öpmeye kalktı ama kadın da iyi yapıştırdı.” diye düşünmektedir. Albay ise “Ulan bizim eşoglusu er, kızı öptü. tokadı biz yedik.” diye yanarken er de içinden şöyle düsünmektedir: “Hehe. aferin lan bana. elimi öpüp nasıl yapıştırdım tokadı albaya…”

 


Adamın biri Erzurum`dan köye giderken bir şişe rakı alır köye gider. Köyde yaşlı anası sorar ola oğul bu nedir? -Ana bu romatizma ilacıdı, sakın elleme der. Aradan bir zaman geçer anasının ayakları ağrımaya başlar aklına gelir oğlunun şehirden getirdiği ilaca bakar ve alır rakıyı bir yudum iki yudum derken bayağı içer.Tandır başına gider eleği alır başlar un elemeye o sırada oğlu gelir bakarki anası unu yerlere rastgele elemektedir. -Ana neydirsen unu dışarıya elirsen önündeki tekneye elesene.. -Ola oğul anan için her taraf tekne.

 


Soğuk ve karli bir gecede tipiden yolunu kaybeden bir işadamı ve sekreteri arabalarını terketmek zorunda kalırlar ve uzun bir yürüyüşten sonra üşümüş ve ıslanmış durumdayken bir kulübe bulurlar. Kulübede bir yatak, bir uyku tulumu ve bir sürü battaniye bulunmaktadır. Geceyi geçirmeye hazırlanırlar ve işadamı bir centilmen olarak, yatağı sekreterine verir: – “Ben yerde uyku tulumunda uyurum” der. Sekreter yatağına yatar, adam uyku tulumunun içine girerek fermuarı çeker. Bir süre sonra tam uyumak üzereyken, sekreterinin sesini duyar: – “Efendim, ben çok üşüyorum.” Adam fermuarı açar,uyku tulumundan çıkar, bir battaniye alıp kadının üzerine örter, tekrar uyku tulumuna girer, tam uyumak üzereyken yine sekreterinin sesini duyar: – “Efendim, ben hala çok üşüyorum.” Adam yine fermuarı indirir, tulumdan çıkar, bir battaniye daha alıp kadının üstüne örter, uyku tulumuna girerek fermuarı çeker. Tam uykuya dalacağı sırada yine duyar: – “Ben yine çoooook üşüyorum”. Adam yattığı yerden: – “Bir fikrim var.” der, – “Burası ıssız bir yer. Neler olduğunu kimse göremez, istersen evliymişiz gibi davranabiliriz.” Genc kadın kıkırdar: – “Tamam,bana göre hava hoş.” Adam yattığı yerden avazı çıktığı kadar bağırır: – “ÖYLEYSE KALK VE KAHROLASI BATTANİYEYİ KENDİN AL!


Tipik bir maço adam, çok hoş bir sarışınla evlenir ve nikahın hemen ardından,kurallarını ortaya koyar : “Eve ne zaman istersem, saat kacta istersem, ki herseyden once eger istersem, o zaman gelirim ve senden bu konuyla ilgili bir tartışma istemiyorum. Ben baska bir sey soylemedikce, her aksam yemek masasini kusursuz istiyorum.Istedigim zaman eski kız arkadaşlarımla içmeye ve kağıt oynamaya giderim ve bana bu konuda güçlük çıkarma sakın. Bunlar benim kurallarım.Yorumun var mi?” Kadın: “Hayır, benim için sakıncasi yok.Yalnız şunu bil ki, burada her gece saat 7 de sex yapılacak, sen olsan da, olmasan da…