Fıkralar Cennetle cehennemdekiler birgun demişlerki aramızda bir köprü yapalım arada sırada birbirımize gidip geliriz

fikralarBir gün küçük çocuğun birisi parkta bir bankın üzerinde oturmuş şekerlerini yiyormuş yaşlı adamın birisi gelmiş çocuğun yanına oturmuş: -Bak evladım bu kadar şeker yersen bütün dişlerin dökülür. Çocuk: -Bak amca benim dedem 110 yaşına kadar yaşadı demiş. -Yaa dedendemi çok şeker yiyordu? -Hayır amca herşeye burnunu sokmuyordu…

 

 

fikralarAdam karısının kedisinden o kadar nefret ediyormuş ki, ne yapıp yapıp ondan kurtulmanın yollarını düşünüyormuş.. Sonunda bir sabah kediyi arabaya attığı gibi evlerinin 20 blok ötesinde bir sokağa götürmüş, onu orda bırakıp doğru işe gitmiş… Aynı akşam işten eve gelmiş bir bakmış kedi evin bahçesinde karısıyla oynuyor, kadın neşe içinde: -“Ayy bütün gün onu aradım” demiş.. “Ama akşam üstü bir baktım gelivermiş, evin yolunu nasıl da bulurmuş benim akıllı kedim”. Adam tabi çok bozulmuş ama belli etmemiş.. Ertesi sabah yine kediyi arabasına atmış, bu sefer evin 40 blok ötesinde bir sokağa götürüp bırakmış yine işe gitmiş, akşam işten eve gelmiş bir de ne görsün kedi salonda yine karısıyla yerlerde yuvarlanıyor.. Ertesi gün adam kediyi 60 blok öteye bırakmış, akşam gelmiş yine kedi evde.. Sonraki gün 70 blok öteye bırakmış, akşam kedi yine evde.. Adam artık ertesi sabah kediyi arabaya koymuş, 90 blok öteye gitmiş.. Oradan köprü yoluna girmiş, ilk çıkıştan sağa dönmüş, oradan tekrar sağa dönmüş, gitmiş gitmiş, bir 20 blok daha uzağa gitmiş, sola dönmüş, biraz daha gitmiş, ve kediyi orda arabadan atmış.. Saatler sonra evin telefonu çalmış, adam karısını arıyor: -“Hayatım, kedi orda mı?” -“Evet.. neden sordun?” -“Şunu telefona bir çağırsana… kayboldum..!”

 

 

fikralarÜç mahkum cezaevi yolundadır. Her birine, hapiste geçirecekleri günler için bir eşya getirmelerine izin verilmiştir. Otobüste, biri diğerine döner ve sorar: – Eeee sen ne getirdin ? Diğer mahkum bir boya kutusu çıkarır ve – Bununla her şeyi boyayabileceğim der. İkinci mahkum bir deste iskambil kaağıdı çıkarır. – Bunlarla poker oynayabilir, fal bakabilir veya herhangi bir kağıt oyunu oynayabilirim. üçüncü mahkuma merakla sorarlar: – Sen ne getirdin ? Adi Temel olan üçüncü mahkum bir kutu çıkarır ve gülerek: – Bu orkidleri getirdim der. Diğer iki mahkumun kafası karışmıştır. Merakla sorarlar: – Bunlarla ne yapabilirsin ki? Temel sırıtır ve elindeki kutuyu göstererek, – Kutuda yazdığına göre, bunlarla ata binebilir, yüzmeye gidebilir, hatta paten kayabilirmişim…

 

 

fikralarCennetle cehennemdekiler birgun demişlerki aramızda bir köprü yapalım arada sırada birbirımize gidip geliriz.Anlaşmışlar yarısını cennetdekiler yarısını da cehennemdekiler yapıcak. Ertesi sabah cennetdekiler bir bakmışki köprünün yarısı tamam. Sabaha kadar bitirmişler. Aradan aylar geçmiş ama cennet tarafında kıpırdama yok. Cehennemdekiler sormuslar; – Ya ne oldu vazmı gectınız? Bakın biz hemen yaptık siz daha başlamadınız. Cennettekilerin cevabı: – Vallahi aradık taradık cenneti didik didik ettik ama bir tane muteahit bulamadık.

 

 

fikralarGalatasaraylı arif 6-0 lık FB mağlubiyetinden sonra sokağa çıkamaz olmuş, ama böylede olacak gibi değil zaman geçmiyor, neyapayım diye düşünürken, aklına bir fikir gelir ve kılık kıyafetini değiştiri ve tanınmayacak bir şekilde sokağa çıkar gezer dalaşır. Enson bir kafeteryaya girer bir çay içer, ama yan masada bir yaşlı teyze nehaber arif der. arif hemen kalkar ve doğru eve gider. moreli bozulur, canı sıkılır beni nasıl tanıdı diye kara kara düşünür. Ertesi gün dayanamaz tekrar aynı şekilde çıkar gezer dolaşır ve aynı kafeteryaya girer, yine çayını içer ve yine yanmasandan bir teyze nehaber arif der. Arif dayanamaz ve ya teyze bunca kişi beni tanımadıda sen nasıl tanıdın der. -Ya ne teyzesi oğlum benim ben kaptan bülent der.

 

 

fikralarKadının biri kocasını 3 erkekle aldatıyormuş, hergün kocası evden gidince 3 adam eve gelir ve kadınla yatarmış. Kadin yine böyle bir günün sonunda adamlardan birisine demiş ki – “Sen yarın gelirken bir tepsi dolma yaptırıp getir”; diğerine – “Sen de bir büyük kap ayran getir.” demiş. Diğer adam çok fakir olduğu için ona – “Sen de… Boşver, sen hiç bir şey getirme” demis. Ertesi gün gelmiş fakat kadın bugünün günlerden Pazar olduğunu unutmuş, eteği tutuşmaya başlamış. – “Eyvaah” diyerek kocasının yanına gitmiş. – “Sen bugün kahveye filan gitmeyecek misin? Ben evde temizlik yapacağım” deyip kocasını zar zor da olsa evden yollamış. Kocası gittiği gibi 3 adam da eve gelmiş. Kadın demiş ki – “Siz hemen gidin. Kocam buralarda!” Tam bunu söylerken zil çalmış. Kadın – “Eyvah” demiş, “geldi galiba!” Adamları sağa sola saklamış ve kapıya bakmaya gitmiş. Kocasını karşısında görünce “Ne oldu?” diye sormuş. Adam da – “Yahu karnım çok acıktı. Bana dolma yapsana, canım çok istedi” demiş. Kadın – “Allah ım bir tepsi dolma olsa da yesek!” demiş. Elinde dolma tepsisi olan adam çıkıp yanlarına gelmiş. Kadının kocası şaşırmış. – “Sen kimsin yahu?!” diye sormuş. Adam sakin bir şekilde – “Ben Allah tarafindan geliyorum. Karınız dolma istedi.” demiş. Ve hemen çıkıp gitmiş kadının kocası olayın şokunu atlatamadan.. – “Yaa tamam da..” demiş bu sefer koca, – “Bu ayransız gitmez. Sen bari bi ayran yap” Kadın büyük bir sevinçle – “Allah ım bir damacana ayran olsa da içsek” demiş. Ayranı getiren adam çıkıp gelmiş. Kocası tabii çok şaşırmış. – “Sen de kimsin?” demiş. Adam da diğeri gibi – “Ben Allah tarafindan gönderildim. Karınız ayran istedi” diyerek çıkmış gitmiş. Kocası hayretler içinde, kendi kendine “Bizim karı ermiş mi oldu ki?” diye söylenmiş. Kadınla kocası yemekleri yemişler ama 3.adam hâlâ saklanıyormuş. 1 saat geçmiş, 2 saat geçmiş. 3 saat derken, adam dayanamayıp çıkmış yerinden. Kadının kocası bağırmış – “Ulan sen de kimsin?wykrzyknik” Adamın ağzından şu laflar dökülmüş: – “Ben Allah tarafından geliyorum. Boşları alacam.

 

 

fikralarkemal ile hasan müthiş bir futbol meraklıları imişler.öyleki ahirette futbol olup olmadığını bile merak edermişler.bir gün hasan ölüm döşeğine düşmüş.kemalde baş sağlığına gitmiş. kemal; -hasan allahiinşallah sana şifa verir iyileşirsin olduki ölürsen senden bir isteğim var.demiş hasan; -söyle ölen bir adam senin isteğine nasıl karşılık verirki.demiş kemal; -olurda ölürsen bana ahirette futbol olup olmadığını rüyama girip söylermisin.demiş hasan; -oğlum düşündüğün şeye bak tabiki haber veririm hem biliyorsun senin kadar bende merak ediyorum.demiş ve hasan sizlere ömür.gel zaman git zaman aradan altı ay geçmiş.hasan kemalin rüyasına girmiş ve havadisleri vermeye başlamış. hasan; -kardeşim burası harika bir yer.bu arada sana bir iyi birde kötü haberim var.önce hangisini söylüyeyim kemal; -önce iyiyi söyle o zaman hasan; -ahirette öyle bir futbol varki dünyadaki furbola beş basar kemal-; eee kötü hebr ne peki hasan; -haftaya santraforumuz sensin.

 

 

 

fikralarBir İngiliz doktor diyor ki:-Tıp bilimi bizde öyle ilerledi ki, biz bir adamın beynini alırız ve başkasına koyarız ve onu altı haftada iş arayacak hale getiririz.Alman doktor diyor ki:-Bu hiçbir şey değil; biz bir adamın beynini çıkarırız ve başkasına koyarız ve onu dört haftada savaşa hazır hale getiririz. Amerikalı doktor da diyor ki: -Beyler siz çok geridesiniz. Biz Teksas’tan bir beyinsizi aldık ve beyaz saraya koyduk. Şimdi ülkenin yarısı iş arıyor, yarısı da savaşa hazırlanıyor.

Okul fikralari
Okul fikralari