Cinsellik, Evlilik, sex, gece hayatı, ve bilmemiz gerekli şeyler


Sex, cinsellik, Aşk, sevgi , erotizm
Sex ve evlilik

Aslında bilmemiz gereken ama törelerimiz gereği bilmememiz gereken ve ileride büyük sorunlara sebep veren konudur bu. Çok mu büyüttüğümü düşünüyorsunuz konuyu ?

Anlamlı Sözler, Manalı sözler, Kısa Anlamlı Sözler, Güzel Sözler,

Aradığınız konunun ilk harfini tıklayarak ilgili anlamlı sözlere ulaşabilirsiniz.


A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  İ  K  L  M  N  O  P  R  S  Ş  T  U  Ü  V  Y  Z 

Aslında çok büyüttüğümü düşünmüyorum neden derseniz yazımı okumaya devam ettikçe sanırım bana hak vereceksiniz.Bu yazım biraaz uzun olacak ama sıkılmayacağınıza garanti verebilirim çünkü sohbet tadında yazı yazmayı seviyorum 🙂

Yazıyı okumaya devam ettiğinizi var sayıyorum bu yüzden şu uyarımı yapmak istiyorum konu gereği biraaz ayrıntılı yazmam gerekiyor bu yüzden 18 yaş altı küçükler okumasa iyi olur.18 yaşından büyükler okuyabilir her ne kadar utansanız da, yüzünüzde kızarsa bu yazılarımı okurken emin olun kendinize, ailenize faydası olacak bir iki cümle kalacak aklınızda o yüzden tek başınıza kaldığınızda yazıyı okumaya devam edin.Korkmayın siz bu yazıyı okurken FBI, Beyaz Saray, CIA sizi takip etmiyor :p

Cinsellik gerçekten önemlimi acaba ? yada siz cinsellik denilince aklınıza ne getiriyorsunuz ? Yapmış olduğum araştırmalarda evli çiftlerin mutsuz olmalarının birbirlerinden soğumalarının en büyük nedeni cinsellik hatta %95 de diyebiliriz neden olarak peki niye. Düşünün bir bayansınız evde oturuyorsunuz eşiniz işten yorgun argın eve gelmiş ve sizinle birşeyler yapmak istiyor ama siz belirli bahanelerle onu atlatıyorsunuz veya isteklerine tam cevap veremiyorsunuz (bu konuyu yazının devamında daha detaylı anlatacağım) bu durumda eşiniz geceyi mutsuz geçirecek yani eşinizin gündüz hayalini kurduğu ve o arzu ile eve geldiği gün onun için hüsranla bitecek.İlk eksiyi eşiniz beyninde bir kenara not aldı bu olayın sürekliliğinde eşinizin ilerde bir sorun yüzünden sizi bırakması veya aldatması kaçınılmaz olacak ! Eşinizin isteklerine nasıl cevap verebilirsiniz bunu açıklayalım isterseniz.Bu örneklemeyi çift taraflı yapalım ki herkes kendine bir pay çıkarsın 🙂

İlk olarak bir bayan olduğunuzu ve eşinize nasıl davranmanız gerektiğini yazalım;

Bir erkek bir bayanda ilk olarak temizlik ister temizlikten kastım ev temizliği değil elbette oda olmalı da bu konuda onun yeri yok :)Kişisel temizlikten bahsediyorum.Eşinizin eve gelmesine yarım saat kala siz duş alıp dişlerinizi fırçalayıp, kişisel bakımınızı yapmanızdan bahsediyorum.Aman canım her günde bunlar yapılır mı herif her gün benimle ilişkiyemi girecek sanki diye düşünmeyin çünkü her gün ilişkiye girmez tamam ama akşam eve geldiğinde sizi yanına alıp bir televizyon izlemeyi ister belki siz ter kokarken veya yaptığınız yemekler üzerinize sinmiş yemek kokarken eşinizin size canla başla sarılmasını beklemeyin bir süre sonra sizden tiksinmeye başlayacak ki bu durumda sizinle ilişkiye de girmeyecek değil mi ? Kişisel temizliğimizi yaptık güzel bir parfümde sıktık hani burnumuzu yormayacak hafif bir koku verecek bir parfüm bu iş bunlarla bitiyor mu pekiyi tabiki de hayır bunları yaptığınızda eşinizi o gece etkileyecek size gelmesini sağlayacaksınız.Aslında iş bitmiyor bundan sonrası da var.Eşiniz ilişkiye girmek istedi sizin o halinizi görünce peki sizin bur da ne yapmanız gerekiyor ?

Eşinizi mutlu edebilecek pozisyonlar ve onu tahrik edebilecek davranışlar ile ona unutulmaz bir gece yaşatmanız gerek tabi ben çıkıp da bur da alın şu resme bakın bunun gibi pozisyon diyemem elbette ama eşinizi az yada çok çözmüş olmanız gerek onun nasıl ve ne sevdiğini siz daha iyi bilirsiniz.Siz eşinize o gece unutulmaz muhteşem bir gece yaşattınız tamam da peki bu yöntemler her ilişki sırasında uygulanınca yeterli olurmu elbette olmaz.Neden olmaz onuda söyleyim bir insan pilavı çok seviyor diyelim ona her akşam pilav verirseniz 10 yıl boyunca o kişi en son pilavdan tiksinir 🙁 Burda iş yine size düşüyor daha doğrusu hayal gücünüze aslında çokda zor değil örnek olarak farklı bir desenli iç çamaşırı ile eşinizi tahrik edebilirsiniz veya odaya sıktığınız farklı bir koku ile veya yatak odasının nevresimlerini farklı bir renk kullandığınızda yani sıradanlıklardan vaz geçerek çünkü her insan hergün aynı şeyi gördüğü sürece o kişi o şeyden bıkacak bu dünyanın en güzel şeyide olsa.

Hayvanların ilişkisini hepimiz biliriz çok kısa ve net başlar biter giriş-gelişme-sonuç gibi şeyler olmaz bunun gibi ilişki yaşayan bir sürü insan olduğunu biliyor musunuz ? Ama eminim bu yazımı okuyanlar yok canım o kadarda değil ben öyle yapmam ben eşimi memnun ederim diyor da dediklerimi yapmadığınız taktirde eşiniz pilav yemekten bıkacak o zaman giriş-gelişme-sonuç ortadan kalkacak ve eşiniz sizi aldatacak.Ağır bir cümle oldu hatta inanmadınız benim kocam yapmaz böyle birşeyde der gibi oldunuz sanırım ama emin olun olacak bu çünkü insanoğlunun doğasında cinsel arzular daha ön plandadır bu konuda tatmin olamassa tatmin olabilecek kapılar arayacaktır.

Eşinizle ilişki sırasında siz yatağa uzandınız dümdüz yatıyorsunuz eşiniz sizi ve kendini tatmin edebilmek için birşeyler yapıyor çırpınıyor kan ter içinde kaldı siz şişme bebek gibi hareketsiz yatak da dümdüz yatıyorsunuz bu durum eşinizin şevkini bir süre sonra kıracak çünkü sizin istemediğinizi, zevk almadığınızı felan düşünecek oysaki sizde eşinizin yaptıklarına karşılık olarak birşeyler yapsanız eşiniz daha da mutlu olacak ve daha fazla zevk alacak ki o zevk aldıkça zevk de vermeye başlayacak.

Kilonuza mutlaka dikkat edin ama eşim beni bu halimle seviyor mu dediniz ? yanılmayın eşiniz size aman sende amma kilolusun heryerin sarkmış elimi attığım yer yağ bağlamış mı demesini bekliyorsunuz siz kırılmayın diye o size ben seni her halinle seviyorum diyor bu yüzden kilonuza dikkat edin spor yapmak çok da zor ve zahmetli bir iş değil aslında.Bir insanın kendine bakması yani kendi kilosuna ve temizliğine dikkat etmesi kendine ve karşısındakine olan saygınlığını gösterir.Siz eşinize onun değerli olduğunu ve bu yüzden kendinize baktığınızı gösterebilirseniz onun gözünde dahada büyürsünüz..

Cinsellik sırasında eşinizin yaptığı ama sizin hoşunuza gitmeyen birşey olursa mutlaka eşinize uygun zamanda ve uygun dille söyleyin ki siz de cinsellikten zevk alın ve zevk verin.Belki durumdan eşiniz habersiz ve sizin de hoşunuza gittiğini düşünüyor ve o hareketi yapmaya devam ediyorda olabilir.Bu söylediğin hem erkek hemde bayanlar için geçerli bir durum. Peki hep bayanlarmı birşeyler yapacak hiçmi erkeklere görev düşmüyor cinsellikte ? Aslında cinsellikte bayanlara düşen görev %60 ile %70 dir yani erkeklere oranla daha yüksektir.Çünkü erkeklerin penisleri zevk aldıklarında ereksiyon haline gelir yani bir açma kapama düğmesi yoktur.Erkeği ereksiyon haline getirmekte bayana düşer yani yukarıdaki yazdıklarımı yapmanız gerekir ki erkek ereksiyon halini aldığında cinsellik başlasın aksi taktirde ilaçlarla birşeyler yapmayı dener ki buda ileride sağlık sorunlarına neden olur.

Erkeklerin genel olarak yapması gereken şeylerde aslında hemen hemen yukarıdaki yazdıklarımla aynı gibi çünkü bir erkek de bir bayanı mutlu edebilmek için ilk olarak bayana sarıldığında bayan ondan tiksinmemeli yani işten gelip terli terli aşkım hadi yatalım demek eşinize değer vermediğinizi gösterir.İşten gelip bir duş alıp yemekten sonra dişlerinizi fırçalamak çokda zor olmayan şeyler.Gece yatarken giymiş olduğunuz kıyafette aslında çok önemli seksenlerin pijamalarından giyip de eşinizin sizi seksi bulmasını beklemeyin daha sportif daha erotik kıyafetler giymek eşinizin arzularını artırabilir.Sizinde güzel bir parfümle eşinizi etkilemeniz zor değil.

Erkeklerin yapması gereken şeyleri çok kısa yazdığımı düşünüyorsunuz ama bayanların yapması gereken şeyler ile hemen hemen aynı olduğu için tekrar aynı şeyleri yazıp sizi sıkmak istemedim.En önemli etken kişisel bakım ve karşılıklı anlayış sadece.

Günümüzde çok erken yaş da birbirlerinin rızaları ile evlenen gençlerin sayısı çoğaldı ve bunların %95 de sırf cinsellik uğruna evleniyor hani evlenirsek o iş daha rahat olur her gece koynumda olursun gibi hayallerle evleniyorlar bir süre sonra bundan bıkınca biz anlaşamıyoruz deyip ayrılıyorlar.Evliliği cinsellik olarak görmeyelim ama evliliği ayak da tutan faktörlerin başını cinselliğin çektiğini de unutmayalım.

Yazdığım yazıların çoğunu okurken aman bunları ben biliyorum canım ne var bunlarda diye düşündünüz fakat bilmek yetmiyor uygulamak gerekiyor.Bu konuyu bu kadar net söylüyorum eğer eşinizi cinsel yönden mutlu edemez iseniz çok mutlu bir evlilik hayatı beklemeyin. Yeni evlenecek gençlere bu yazdıklarım hikaye gibi geliyor evlenmiş ve monotonlaşmış hayatı olanlara ise bu yazdıklarım çok geç artık gibi geliyor ama umudunuzu yitirmeyin.

Yazdıklarımı denemeniz size birşey kaybettirmez aksine faydası olur. Yazım biraaz uzun oldu aslında yazmak istediğim çok daha fazla şey var fakat sizleri sıkmak istemiyorum o yüzden bu yazımı burada sonlandırmak istiyorum.Eğer sizlerinde bu konu hakkında bir yorumu olursa yazının altındaki yorum yazma bölümüne yorumunuzu yazabilirsiniz…

ibrahim Demircan kardesimizden alintidir. 2004