iPhone 6s ´in Özellikleri

Apple Mac iPad iPhone Watch TV Music iPhone 6s 3D Touch Tasarım Kameralar Teknoloji iOS 9Teknik Özellikleri

iPhone 6s’i kullandığınız anda, onun bambaşka bir şey olduğunu hissedeceksiniz. 3D Touch, tek bir bastırma hareketiyle her zamankinden daha fazlasını yapmanıza imkan sunuyor. Live Photos, anılarınıza son derece canlı bir şekilde hayat veriyor. Ve bu sadece bir başlangıç. iPhone 6s’i daha derinlemesine incelediğinizde, onun her zerresinde inovasyon olduğunu görebilirsiniz.

3D TouchMulti‑Touch’a yeni bir dokunuş.

İlk iPhone, dünyaya Multi-Touch’ı tanıtmış ve insanların teknolojiyi deneyimleme biçimini tamamen değiştirmişti. 3D Touch ile, daha önce mümkün olmayan birçok şeyi yapabilirsiniz. 3D Touch, ekrana ne kadar kuvvetli bastırdığınızı algılayarak, her şeyi çok daha hızlı ve kolayca yapmanıza imkan sağlıyor. Ve yepyeni Taptic Engine’ın sağladığı küçük dokunuşlarla, size gerçek zamanlı geri bildirimler de veriyor.

3D Touch hakkında

 

iPhone 6s, telefonunuzla etkileşim kurmanın yepyeni bir yolunu sunuyor. iPhone şimdi ekrana ne kadar baskı uyguladığınızı algılayabiliyor. Dokunma, Kaydırma ve Kıstırma gibi tanıdığınız Multi-Touch hareketlerine ek olarak, 3D Touch teknolojisi sizi Peek ve Pop gibi yeni hareketlerle tanıştırıyor. Böylece iPhone deneyimi işlevsellikte yeni bir boyut kazanıyor. 3D Touch’ı kullandığınızda, iPhone küçük dokunuşlarla size yanıt veriyor. Bu sayede uyguladığınız baskının etkisini sadece görmekle kalmıyor, aynı zamanda hissediyorsunuz.

Yeniden oynatın

Kameralar12 MP fotoğraflar. 4K videolar.
Ve Live Photos. Anılarınızı canlandırın.

Dünyanın en sevilen kamerası, şimdi her zamankinden daha gelişmiş. 12 megapiksel iSight kamera, net ve ayrıntılı fotoğraflar çekiyor. 1080p HD videodan dört kata kadar daha yüksek çözünürlüğe sahip, göz alıcı 4K videolar kaydediyor. iPhone 6s, ayrıca, yeni 5 megapiksel FaceTime HD kamerasıyla otoportre değerinde selfie’ler de çekiyor. Ve sevdiğiniz anları yeniden yaşamanın yeni bir yolunu sunuyor: Live Photos. Bu özellik, fotoğrafınızdan hemen önceki ve sonraki anları hareketli ve sesli bir şekilde kaydediyor ve sadece bir bastırma hareketiyle görüntüyü harekete geçiriyor.

iPhone 6s’in kameraları

12 MP fotoğraflar. 4K videolar. Ve Live Photos. Anılarınızı canlandırın.

İnsanlar iPhone ile fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Hatta, iPhone dünyanın en popüler kamerası. Ama insanların daha da çok sevdiği şey, bu fotoğraflarda sakladıkları anıları. Fotoğraflarınıza hayat vermenin yepyeni bir yolu olan Live Photos ile, anılarınız şimdi inanılmaz derecede canlı.

Her bir piksel daha da ayrıntılı, daha da şaşırtıcı.

iSight kamera, 12 megapiksel çözünürlükte muhteşem fotoğraflar çekiyor. Ama muhteşem fotoğraflar için tek kriter elbette megapiksel değil. İşte bu yüzden, iPhone’a teknoloji harikası bir sensör, yeni bir görüntü sinyali işlemcisi, gelişmiş piksel teknolojisi, Focus Pixels, iyileştirilmiş yerel ton eşleme ve optik görüntü stabilizasyonu gibi birçok özellik ekledik. Tüm bunlar şu anlama geliyor: İşin teknolojik tarafını biz hallettik. Size kalan tek şey, çekecek güzel bir şeyler bulmak ve en iyi, en büyüleyici fotoğraflarınızı çekmek için deklanşör düğmesine dokunmak.

Galeriyi görüntüleyin

12 MPgelişmiş piksel teknolojisi

Karşınızda Live Photos.

Hareketsiz bir fotoğraf karesi, zamanın içinde dondurulmuş bir andır. Live Photos ile, bu anları unutulmaz ve capcanlı anılara dönüştürebilirsiniz. Bir Live Photo’nun merkezinde, 12 megapiksel çözünürlüğe sahip harika bir fotoğraf yer alır. Ama bu fotoğrafla birlikte, çekildiği anın öncesi ve sonrası da hareketli ve sesli olarak kaydedilir.

Fotoğrafın herhangi bir yerine bastırarak, istediğiniz zaman bu anlara hayat verebilirsiniz. Hatta Live Photo’nuzu Kilit Ekranı’nda duvar kağıdınız olarak ayarlayıp, iPhone 6s’inizi cebinizden her çıkardığınızda o anı yeniden yaşayabilirsiniz. Üstelik, Live Photos’u diğer Apple aygıtlarınızda da görüntüleyebilirsiniz.

Live Photos, hareketsiz fotoğraflarınıza yeni ve şaşırtıcı bir dokunuş ekleyerek hareket ve ses kazandırır. Böylece, bir Live Photo’ya dokunarak sevinçli, sürprizli veya heyecanlı anlarınızı yeniden yaşayabilirsiniz.

Işıklar. 4K kamera. Motor.

Galibiyet getiren o son sayı. Doğaçlama gelişen dans partisi. Bir çocuğun ilk kez bisiklet sürüşü. Bazı şeylerin mutlaka videoya çekilmesi gerekir. Ve şimdi, o anları HD videodan dört kat daha yüksek bir çözünürlükte kaydedebilirsiniz. 4K videolarınızı çekerken veya oynatırken, sekiz milyon piksele yakından bakabilirsiniz. iPhone 6s Plus ile, fotoğrafların yanı sıra videolarınızda da optik görüntü stabilizasyonu özelliğini kullanabilir, böylece daha düşük ışık koşullarında bile pürüzsüz ve muhteşem videolar çekebilirsiniz.

4K3840 × 2160
HD1920 × 1080

Yönetmenliğe ilk adımınızı atın. Hem de 4K ile.

iPhone 6s’te çektiğiniz 4K videolar öyle harika görünür ki, tüm dünyayla paylaşmak istersiniz. iOS için iMovie ile 4K çözünürlükte filmler çekebilir ve sadece birkaç dokunuşla YouTube’a yükleyebilirsiniz. Ve iPhone 6s öylesine güçlüdür ki, iki 4K videoyu sorunsuz bir şekilde düzenleyerek birçok PC’yi bile zorlayan resim içinde resim ve bölünmüş ekran gibi efektler oluşturabilirsiniz.

12 MPfotoğraflar

4Kvideolar

Live Photos

TeknolojiA9. Akıllı telefonlarda
şimdiye kadar görülen en gelişmiş çip.

iPhone 6s gücünü özel olarak tasarlanmış 64 bit A9 çipten alıyor ve eskiden yalnızca masaüstü bilgisayarlarda görülebilen bir performans sunuyor. Grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı tüm favori oyunlarınız ve uygulamalarınızda yüzde 70’e kadar daha hızlı CPU performansı ve yüzde 90’a kadar daha hızlı GPU performansı elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Derinlemesine güçlü.

İnovasyon, iPhone 6s’in içinden başlıyor. Onu daha iyi, daha kolay ve daha verimli çalışacak şekilde geliştirebilmemizi sağlayan şey de bu. Ve şimdi iPhone 6s ile birlikte, 3D Touch ve Live Photos gibi devrim niteliğindeki yeni teknolojileri de kullanıma sunuyoruz.

3D Touch’ın ardındaki inovasyon.

3D Touch’ı kullanarak iPhone ile daha fazlasını yapmak, ekrana bastırmak kadar kolay. Ama aslında, yüzeyin altında çok karmaşık bir süreç işliyor. 3D Touch, kuvvetin aşamalı olarak uygulanması ve geri çekilmesinin küçük farklar yaratan etkisinden yararlanmak için, dinamik basınç aralığını mikroskobik düzeyde algılıyor. Siz telefonunuzu elinizde tutarken, yer çekimindeki değişiklikleri bile hesaba katıyor.

A9. Bir akıllı telefonda
şimdiye kadar görülen en gelişmiş çip.

A9 çip, iPhone 6s’i yeni bir performans ve verimlilik seviyesine yükseltiyor. Yalnızca daha hızlı değil, aynı zamanda daha iyi bir deneyim sunuyor. A9 çip, oyunları ve diğer uygulamaları daha zengin ve daha etkileyici hale getiren, oyun konsolu sınıfı grafik performansı sağlıyor.

64 bit masaüstü sınıfı mimari.

A9 çip, 64 bit mimariye sahip üçüncü nesil çipimiz. Mobil çiplerin en gelişmişi olan bu çip, genel CPU performansını önceki nesle kıyasla yüzde 70’e kadar yükseltiyor. Grafik performansını ise, inanılmaz bir şekilde önceki nesle göre yüzde 90’a kadar artırıyor.

%70daha hızlı CPU iPhone 3G 3Gs 4 4s 5 5s 6 iPhone 6s  %90daha hızlı GPU
 

M9.
Verimlilik için yaratıldı.

M9 yardımcı hareket işlemcisi doğrudan A9 çipe entegre olduğu için, daha fazla şeyi, daha iyi bir performans ve pil ömrüyle, daha uzun süre boyunca yapabilirsiniz. M9; ivmeölçer, pusula, jiroskop ve barometreye bağlanarak çeşitli fitness takibi özelliklerini destekler. iPhone 6s ile, adım sayısı, mesafe ve yükseklik değişimlerine ek olarak şimdi koşma veya yürüme temponuzu da ölçebilirsiniz. Entegre M9 işlemci o kadar verimli ve akıllı bir şekilde çalışır ki, Siri her zaman açık ve sesli komutlarınızı yerine getirmeye hazır olur. Siri’yi iPhone’unuz yakınınızdayken “Hey Siri” diyerek kolayca etkinleştirebilirsiniz.

iPhone’un belirlediği standartlar, iPhone’da standart.

iPhone 6s, daha iyi zamansal ve uzaysal pürüz gidermenin yanı sıra üçüncü nesil yerel ton eşleme sağlamak için iOS 9 ile birlikte çalışan, Apple tasarımı yeni nesil bir görüntü sinyali işlemcisine sahip. Yeni 12 MP sensör, gelişmiş piksel teknolojisini kullanıyor. Sensördeki her bir piksel, alt pikseller arasındaki paraziti engellemek için yeniden tasarlandı. Böylece pürüz seviyesini azalttık, daha gerçekçi renkler içeren daha net fotoğraflar elde etmek için sensöre daha fazla piksel sığdırmayı başardık. iPhone 6s Plus, fotoğraflara ek olarak videolar için de optik görüntü stabilizasyonu özelliğine sahip. Bu sayede düşük ışıkta bile muhteşem çekimler yapabilirsiniz. Üstelik, mükemmel aydınlatılmış selfie’ler çekebilmeniz için, 5 MP FaceTime HD kamerada Retina Flash özelliği de bulunuyor. Retina Flash’i kullandığınızda, özel bir ekran çipi ekranın normalden üç kat daha güçlü bir şekilde parlamasını sağlıyor. Retina Flash, True Tone teknolojisiyle birlikte çalışarak, hangi ortamda çekim yaparsanız yapın mükemmel aydınlatma sunuyor.

Touch ID.
Gelişmiş güvenlik.
Parmağınızın ucunda.

Touch ID, parmak izinizi kullanarak telefonunuzun kilidini açmanızı sağlıyor. Parmak izlerinizi tanımak ve güvenli bir şekilde eşleştirmek için çok gelişmiş algoritmalar kullanıyor. Ve gelişmiş Touch ID sensörü, parmak izinizi önceki nesle göre daha da hızlı algılıyor.

Lazer kesim safir kristal

Paslanmaz çelik algılama halkası

Kapasitif tek dokunma sensörü

Dokunmatik düğme

Ultra hızlı wireless.
Daha hızlı Wi‑Fi.

iPhone 6s ile internette gezinebilir, uygulama ve oyun indirebilir, önem verdiğiniz kişilerle iletişim halinde kalabilirsiniz. Üstelik, daha da iyi uluslararası dolaşım için iPhone 6s ile daha fazla yerde daha fazla ağa bağlanabilirsiniz. iPhone 6s, Wi‑Fi’a bağlandığınızda da iki kata kadar daha hızlı. Ve Bluetooth teknolojisi, Apple Watch’unuza, harici hoparlörlere ve diğer yüzlerce aygıta bağlı kalmanızı sağlıyor.*

 

Net konuşun.

iPhone 6s, daha da hızlı wireless bağlantıları destekliyor. Böylece yüksek kaliteli görüşmeler yapabiliyor ve karşınızdaki kişiyi yüz yüze konuşurken olduğu gibi canlı ve net duyabiliyorsunuz. Üstelik, konuşurken veya hücresel bağlantı hizmetini kullanamadığınız durumlarda bile internette gezinmeye devam edebiliyorsunuz.*

Masaüstü sınıfı64 bitmimari

Maks. %70daha hızlı CPU

Maks. %90daha hızlı GPU

TasarımÇığır açan bir tasarım.
Şimdi yepyeni bir dokunuşla.

İnovasyon bazen ilk bakışta fark edilemeyebilir. Ancak iPhone 6s’i yakından incelediğinizde, köklü yenilikler yapıldığını göreceksiniz. iPhone 6s’in gövdesi, havacılık endüstrisinde de kullanılan bir alaşım olan 7000 Serisi alüminyumdan üretiliyor. Cam yüzeyi, akıllı telefonlarda kullanılan camların en güçlüsü ve en dayanıklısı. Üstelik, uzay grisi, gümüş ve altın renginin yanı sıra şimdi yeni roze altın da renk seçenekleri arasında.

iPhone 6s’in tasarımı

iPhone 6s3D Touch özelliğine sahip4.7″Retina HD ekran

iPhone 6s Plus3D Touch özelliğine sahip5.5″Retina HD ekran

Touch IDGelişmiş güvenlik. Parmaklarınızın ucunda.

Şimdi her zamankinden daha hızlı, daha iyi ve daha gelişmiş bir parmak izi sensörü kullanan Touch ID, telefonunuzun kilidini açmanızı kolay ve güvenli hale getiriyor.

iPhone 6s’in teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

WirelessUltra hızlı wireless.
Daha hızlı Wi‑Fi.

iPhone 6s, ultra hızlı wireless teknolojilerini destekliyor.* Bu da tüm dünyada daha fazla yerde, daha çok sayıda yüksek hızlı ağa bağlanabileceğiniz anlamına geliyor. Ve gelişmiş Wi‑Fi sayesinde, olağanüstü wireless hızlarına ulaşabiliyorsunuz.

iPhone 6s’in teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

iOS 9Benzersiz bir deneyim, benzersiz bir telefonda.

iOS 9, en gelişmiş, en akıllı ve en güvenli mobil işletim sistemimiz. Yeni ve güçlü yerleşik uygulamalar, Siri’nin gelişmiş özellikleri ve sistem genelinde yapılan iyileştirmeler sayesinde, iOS 9 şimdi her zamankinden daha akıllı ve vazgeçilmez. Apple donanımlarına derinlemesine entegre olduğu için, her şeyin birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışmasına olanak sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra, App Store da iPhone’un becerilerinden en iyi şekilde yararlanmak üzere özel olarak geliştirilmiş muhteşem uygulamalarla dolu.Apple Store
Mağaza Bulun
Genius Bar
Atölyeler ve Öğrenim
Gençlere Yönelik Programlar
Apple Store Uygulaması
Ödeme Kolaylıkları
Sipariş Durumu
Alışveriş Yardımı

Kurumsal Müşteriler İçin
İş Dünyasında iPhone
İş Dünyasında iPad
İş Dünyasında Mac
Apple
iPhone
iPhone 6s

Alışveriş ve Detaylı Bilgi
Mac
iPad
iPhone
Watch
TV
Music
iTunes
iPod
Aksesuarlar