Altunelma kasabasında yaşam sona eriyor!

Altunelma mahallesindeki yaşayanlar santralle ilgili görüşlerini anlattılar.

ALTUNELMA HALKI ÖLMEK İSTEMİYOR!

AFŞİN ALTUNELMA HALKI ÖLMEK İSTEMİYOR!BEĞEN – PAYLAŞ – YORUMLAHABER DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ…http://www.marpoltv.com/altunelma-halki-olmek-istemiyor-20320h.htm

Marpol.TV – Kahramanmaraş paylaştı: 7 Eylül 2018 Cuma

Altunelma kasabasına kurulacak olan Afşin C Termik Santrali” ve “Açık Kömür İşletmesi ve Düzenli Depolama Alanı” projesi için vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Afşin Belediyesi düğün salonundaki toplantıda, Altunelma Mahallesi’nde yapılacak “Afşin C Termik Santrali” projesi ve “Açık Kömür İşletmesi ve Düzenli Depolama Alanı” için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu bilgilendirmesi yapıldı.

Altunelma sakinleri yeni bir kömür santrali istemediklerini, buna karşı olduklarını beyan ettiler.

Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda, dışa bağımlılığın azalması için, milli ve yerli kaynakların kullanılmasının önemine dikkat çekildi.

İlçede ciddi bir kömür rezervi bulunduğunu anımsatan Budan, “Afşin, 1980’li yıllardan itibaren başta A santralimizin devreye girmesi, daha sonra B santralimizin devreye girmesiyle ekonomimize ciddi katkılar sağladı. Ekonomik katkının yanında 1980’li yılların teknolojisiyle yapılan A santralimizden kaynaklanan çevreye etkilerini de göz ardı edemeyiz. Ama ekonomik ve teknolojik gelişmeler bu anlamda elektrik üretiminin yanında çevre ve insan sağlığını da daha öncelikli ele alınmasını sağladı.” dedi.

Altunelma mahallesindeki yaşayanlar santralle ilgili görüşlerini anlattılar.

Burda yaşayan insanlar Termik santrale karşı olduğunu belirtiler. 

C termik santrali

One Comment

  • Altunelma

    sevgili altunelmamlılar lütfen altunelmayla ilgili resimleri bizlerle paylşın. Altunelma yı daha iyi anlatabilmemiz ve tanıtmamıza yardımcı olunuz. Altunelmanın sadece bir mahalle degil koca bir yaşam alanı odugunu insanlara anlatalım.